سلام به همه دوستان عزیز امیدوارم از این وبلاگ خوشتون اومده باشه و بتونید ازش استفاده کنید در ضمن نظرات و پیشنهاد های خودتون رو با ما در ارتباط بگذارید. با تشکر مدیریت سایتبازدید : مرتبه
تاريخ : جمعه 9 اسفند 1392برچسب:,

هر حجمی از بتن با ابعادی به اندازه نسبتا بزرگ که نیاز به تمهیداتی جهت جلوگیری از ایجاد ترکهای حرارتی دارد . درهر یک از سازهای بتن حجیم با اندازهای بزرگ تهیداتی جهت جلوگیری از ایجاد ترکهای حرارتی وجود دارد . در بتن حجیم مخصوصا هنگام بتن ریزی در هوای سرد، گرادیان حرارتی مرکز بتن حجیم و سطح بتن حجیم موجب بروز تنش های حرارتی و ایجاد ترک در بتن حجیم می شود. با به دست آوردن روند حرارت زایی مرکز بتن حجیم در محیط آدیاباتیک و ميانگين دمای محیط در فصول مختلف سال، دمای اولیه بتن حجیم در زمان تولید برای جلوگیری از بروز این پدیده محاسبه میشود. مشکلات عمده در بتن حجیم جهت جلوگیری از دمای بالا بتن که موجب ترک خوردگی ومشکلات دوام آن به کار میرود. دمای بتن حجیم بر اساس تجربه به صورت 57 درجه سانتی گراد و حداقل دمای مجاز بتن 19درجه سانتی گراد به عنوان حداکثر است . مواردی که باید در سازهای بتن حجیم رعایت شود افزایش اندازه سطح مقطع بتن حجیم است که در نتیجه نیاز به حداقل مقدار مصرفی سیمان زیاد با آب می باشد وکنترل دمای بتن را چندین برابر دشوارتر می کند. اگر به این موضوع توجه نشود منجر به صدمه دیدن بتن و به تاخیر افتادن برنامه ساختمانی خواهد شد.       ادامه مطلب...
ارسال توسط میلاد نظری
بازدید : مرتبه
تاريخ : جمعه 9 اسفند 1392برچسب:,

اصطلاحات کارگاهی

آب بندی : جلوگیری از نفوذ آب یا رطوبت

آب بندی : دوغاب ریزی بر سطح رجها

آب بندی : عایق نفوذ نا پذیر

آب چین : دوقاب ریزی اجرکارها با ملات ماسه و سیمان یا مانند ان

آجر چهارگوش : آجر مربع شکل

آجر سه قدی : 3/4 آجر قزاقی

آجر فارسی بُر : آجر لب پخ

آجر نبشی : اجر که در نبش دیوار به کار می رودادامه مطلب...
ارسال توسط میلاد نظری
بازدید : مرتبه
تاريخ : پنج شنبه 19 آبان 1390برچسب:,

مقدمه

یکی از نیازهای هر ساختمانی تامین سرمایش آندر فصل تابستان است ، این مهم در ساختمانهای بزرگ با استفاده از چیلر انجام میپذیرد ، چیلرها معمولاً در دو نوع جذبی و تراکمی ساخته می شوند. بدلیل مصرف برق زیادتوسط چیلرهای تراکمی (کمپرسوری) امروزه چیلرهای جذبی از استقبال خوبی در میانمهندسین مشاور و صاحبان ساختمانهای مسکونی و اداری برخوردار شده اند ، این نوعچیلرها بجای انرژی برق از انرژی حرارتی برای تولید سرما استفاده مینمایند و دارایقطعات متحرک کمتری نسبت به انواع کمپرسوری هستند و با توجه به ماهیت چرخشی کارپمپهای مورد استفاده در آنها میزان خرابی و هزینه های مربوط به تعمیرات آنها کمتراز انواع تراکمی می باشد ، همچنین صدای آنها بسیار کمتر از انواع تراکمی بوده وتقریباً بدون لرزش هستند ، با در نظر گرفتن هزینه های جنبی از جمله هزینه مربوط بهخرید امتیاز برق و دیماند مربوطه و همچنین هزینه های جاری چیلر تراکمی ، چیلرهایجذبی از نظر اقتصادی نیز دارای مزیت قابل توجهی هستند ، انواع مختلفی از چیلرهایجذبی عبارت‌اند از:
1.  چیلرهای آب گرم ضد کریستال                      
2.چیلرهای بخار تکاثره        (Single Effect)                 
3. چیلرهای بخار دو اثره                          (Double Effect)
4. چیلرهای شعله مستقیم           (Direct Fired)   
1-4یکپارچه محلی(با مشعل اتمسفریک)               
2-4سیلیکاژلی (به جای استفاده از لیتیم برماید از سیلیکاژل که ماده یجاذبی است استفاده می شود).

برای دیدن کل مقاله به ادامه مطلب رجوع کنید

نظر یادتون نرهادامه مطلب...
ارسال توسط میلاد نظری
بازدید : مرتبه
تاريخ : پنج شنبه 19 آبان 1390برچسب:,

کارتوگرافی

در تعریف کارتوگرافی به ارائه دو تعریف می پردازیم :
تعریف عام : کارتوگرافی عبارت است از هنر و تکنولوژی ایجاد نقشه ها و بررسیآنها به عنوان مدارک علمی و کار هنری که این تعریف تمام نقشه ها را در بر می گیرد .
تعریف خاص : کارتوگرافی عبارت است از مجموعه عملیاتی که تا مرحله مهیا شدننقشه انجام می شود و شامل گردآوری اطلاعات ، طبقه بندی ، ارزیابی ، تألیف ، طراحی ،ترسیم و چاپ می گردد .
انسان با دید محدودش با محیط نا محدود روبروست لذا بایدمحیطش را کوچک کند و به تصویر بکشد یا به بیان دیگر به تولید نقشه بپردازد و در اینراه کارتوگرافی به کمک ما می آید .
همزمان با پیدایش جوامع انسانی تاکنون ، بشراز ابتدایی ترین راه ها تا پیشرفته ترین حالت آن به انتقال مفاهیم می پردازد .

برای دیدن کامل پروژه به ادامه مطلب رجوع کنیدادامه مطلب...
ارسال توسط میلاد نظری
بازدید : مرتبه
تاريخ : پنج شنبه 19 آبان 1390برچسب:,

ورق کاری

 

ورقکاری به مجموعه عملیاتی اطلاق می‌شود که بمنظور فرم دادن ورقها انجام می‌گیرد.

این عملیات بسیار متنوع می‌باشند: 

1- بریدن:

 

برای بریدن ورقها از انواع قیچی‌های دستی و یا ماشینی کمک می‌گیرند که عبارتند از:

قیچی گیوتین - قیچی گرد بر  

2- خم کردن:

 

در انواع کارهای ورقکاری به موارد زیادی برخورد می کنیم که برای تأمین فرم مورد نظر، افزایش مقاومت در مقابل خمش، جلوگیری از آسیب به دست، ایجاد اتصال و غیره نیاز به خمکاری وجود دارد. وسایل و ماشین آلاتی که برای این منظور بکار می‌روند متنوع بوده و با هر کدام خم‌های معینی را می‌توان بوجود آورد.

برای دیدن کامل پروژه به ادامه مطلب رجوع کنیدادامه مطلب...
ارسال توسط میلاد نظری
بازدید : مرتبه
تاريخ : پنج شنبه 19 آبان 1390برچسب:,

 

آجر

آجر در ساختمان از زمانهای بسیار دور جا و مکانی داشته  و توانسته جای خود را در تاریخ پرکندو سرآمد مصالح ساختمانی باشد آجر در زمانی که در بابل اختراع شد و ساختن خشت و پختن آن معمول گشت. روزبروز در پهنه گیتی گسترش پیدا کرد و   می توان گفت بطور شعاعی کره زمین را دربرگرفت. خاک رس در اکثر نقاط زمین یافت می شود و این بهترین وسیله ای بود که اکثر مردم دنیا با آن شناخت پیدا کردند و پس از اینکه آن را به شکل خمیر گل درآوردند، در قالب به آن فرم دادند و در مقابل هوا و آفتاب خشک کردند و در کوره به آتش کشیدند و پختند و پس از اینکه جسم مقاومی شد از آن درخانه سازی و دیگر کارهای ساختمانی مورد بهره برداری قرار دادند. ساده ترین مصالح ساختمانی که از دیرزمان تا به امروز در دسترس فقیرترین و غنی ترین مردم دنیا قرار داشته همانا خشت و آجر می باشد.

تولید آجر رسی

ساخت این فرآورده رسی هنوز هم به مقدار زیاد مطابق روش های سنتی انجام می شود. البته در نتیجه پیشرفت های تکنولوژی درصد سال اخیردستگاه های مدرنی با کارآیی بسیار بالا ساخته شده است که علاوه بر افزایش تولید، محصول از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد جریان تهیه آجر پنج مرحله عمده را به شرح زیر طی می کند:

 - تهیه و آماده نمودن ماده اولیه

- تهیه گل

- تهیه خشت

- خشک کردن خشت

- پخش آجر

تهیه آجر در تمام مراحل یادشده بالا به دو طریق صنعتی و سنتی( ماشینی و دستی) انجام می شود.واضح است در صورت دقت در روند تهیه مواد اولیه و تولید، محصول به دست آمده به روش صنعتی یا ماشین از کیفیت و کمیت بالاتری برخوردار خواهد بود.ادامه مطلب...
ارسال توسط میلاد نظری
صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد
آرشيو مطالب
ترفند
دانلود نرم افزار
مترجم
اوقات شرعی
آپلود نامحدود عکس
ارتباط با ما
تماس با ما
امکانات جانبی
امکانات جانبی
Omran_Sazeh.Loxblog.ir

دانلود فيلم

سايت ساز رايگان

بهراد آنلاين

کليپ موبايل

دانلود فيلم

نرم افزار موبايل

قائم پرس